2013 m. rugpjūčio 20 d., antradienis

Nacionalinis Danijos astronomų suvažiavimas

Berašydamas įrašą apie mokslinę išvyką Čilėn prisiminiau, kad birželio 18-19 dar teko pabuvoti ir nacionaliniame Danijos astronomų suvažiavime.

Birželio vidury, tik grįžus iš "komandiruotės" Lietuvon, mano vadovas pasidomėjo, ar nenorėčiau sudalyvauti ir nacionaliniame Danijos astronomų suvažiavime. Kadangi dalyvio mokestis yra 1500 DKK, apie tai net negalvojau, mat man tai buvo nelabai įkandama. Šis klausimas buvo išspręstas paprastai - kelionę apmokėjo iš mokslinės grupės lėšų.
Tad birželio 18 ryte visi susirinkome prie centrinės traukinių stoties Kopenhagoje ir pajudėjome link tikslo - Sandbjerg vilos, esančios bene piečiausioje Danijos vietoje, netoli sienos su Vokietija. Važiavome apie 3-4 valandas, tai buvo laiko tiek pasnausti, tiek paskaitinėti straipsnius, tiek paplepėti su kolegomis. Kadangi daugiau nei pusė suvažiavimo dalyvių buvo iš KU, tai mūsų autobusas buvo beveik pilnas. Atvykę pamatėme, kur apsistosime - tai buvo nemaža ir gan ištaiginga vila:
Vietoje jau buvo kolegos iš DTU ir Arhuso universitetų, tad reikėjo greitai įsikurti. Tiesa, turėjome šiek tiek laiko pablūdyti aplink, teritorija ten visai nemaža
 Fjordas su stebėtinai šiltu jūros vandeniu
 Vilą supa nemažas parkas / botanikos sodas
 Privažiuoti iki šios vietos nebuvo lengva, ji yra visiškoje gamtos apsuptyje.

Darbotvarkė buvo įtempta, tad pasimėgavę ištaigingais pietumis keliavome į konferencijų salę, kur keli mokslininkai pristatė savo darbus, įvairias naujienas (apie ALMA, Planko teleskopo rezultatus (naujas CMB žemėlapis) ir pan.). Vėliau vyko kelios diskusijos apie ESO (European Southern Observatory) ir NOT (Nordic Optical Telescope), apie finansavimą ir prisidėjimo mąstus prie šių observatorijų. Buvo pristatytos idėjos apie atstovavimo astronomų interesams politikoje grupės formavimą, tačiau intensyvūs debatai baigėsi be jokio konkretaus sprendimo. Buvo tik konstatuota, kad šie suvažiavimai yra absoliučiai būtini ir turi būti vykdomi kiekvienais metais.
Po neilgos pertraukos prasidėjo posterių pristatymai. Ši vieta sudarė šaunią galimybę magistrantams ir doktorantams visai bendruomenei pristatyti savo darbus. Deja, kadangi aš sužinojau, kad važiuosiu čia vos kelios dienos prieš kelionę, užsiregistruoti posterių prezentacijai laiko neturėjau, o ką jau kalbėti apiue tokio daikto parengimą. Pristatymas jau buvo tik pusiau formalus - dalyviai galėjo įsipilti alaus, kad nebūtų taip nuobodu klausytis, ką apie kiekvieną posterį gali pasakyti besijaudinantis studentas :)
Po vakarienės prasidėjo neformalioji dalis. Buvom įleisti į istorinę rezidencijos dalį, kur visi baldai, paveikslai, skulptūros dvelkė senove. Ten laisvai liejosi vynas ir alus. Niekad nesitikėjau, kad 100 mokslininkų, tarp kurių buvo ir pasaulinio garso veikėjų, gali taip linksmintis. Muzika, šokiai iki ryto, vidurnakčio maudynės fjorde, neformalūs pašnekesiai apie darbus ir idėjų dalijimasis... Pasidarė akivaizdu, kad net skirtingos mokslinės grupės, konkuruojančios vienoje srityje, tai daro tik oficialiai, tarpusavyje jie ne tik smagiai šnekučiuojasi, bet ir dalijasi mintimis ir planais bei patarimais. Ir vis dar stovi akyse vaizdas, kai 3 ar 4 ryto keletas magistrantų, doktorantų ir jau daktarų šoka salėje, tuo metu įžengia viena pagyvenusi profesorė (visi galvojam, kad tuoj baigsis muzika), linksmai nueina prie muzikos aparatūros ir pagarsinusi išeina (pasirodo jai miegant matyt visai patiko grojanti muzika :) ).
Kitą rytą sunkiai atsikėlus laukė dar keli darbų pristatymai, kelios kalbos. Vandens buteliukai ir ąsočiai buvo ypatingai populiarūs ir ėjo iš rankų į rankas. Po pietų viskas baigėsi ir iškeliavome namo.
Kitąmet suvažiavimą organizuos DTU, įdomu, kur jis vyks. Žinau tik vieną, kad vėl tikrai norėsiu ten važiuoti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą